Kazo-fotka novaV každej firme, kde som pracoval, som počas mojej pracovnej kariéry začínal na pozícii predajcu (respektíve obchodného zástupcu). A nakoniec som skončil na pozícii šéfa alebo riaditeľa. Teda, keď som nastúpil na dráhu konzultanta, bolo celkom prirodzené, že som sa zameral na manažment.

Dodnes sa venujem hlavne zvyšovaniu efektivity vo firmách.

Na jednej konferencii konzultantov v Amerike som si uvedomil, že predaj som vždy považoval za niečo samozrejmé, preto som tomu nikdy nevenoval žiadnu špeciálnu pozornosť, aj keď som vždy patril medzi najlepších obchodníkov. Väčšinou môj nástup do akejkoľvek firmy bolo prísť na pozíciu predajcu, vypracovať sa medzi najlepších, následne šéfovať predajcom, vytvoriť predajný team a potom som skončil obvykle na pozícii riaditeľa. Celkom prirodzené.

Uvedomil som si, že človek by mal v živote robiť to, na čo má vrodené vlohy alebo talent. A to ma priviedlo k tomu, že som sa rozhodol urobiť niečo aj pre zefektívnenie predaja a zavedenie nového spôsobu predaja na Slovensku. A tak som v roku 2012 vydal prvú knihu od Tamása Kaszu „Tajomstvá uzatvárania predaja” a v roku 2014 jeho druhú knihu o predaji „Rozhodujúce stretnutie”.

Dnes, keď už je celkom jasné, že žiadna firma nebude dobre prežívať bez toho, aby dobre predávala, som našiel takú technológiu predaja, ktorá funguje aj v čase po kríze a vychádza z toho ako rozmýšľa a rozhoduje sa zákazník. Preto je prirodzená aj pre predajcov a aj pre zákazníkov. Nejedná sa o žiadne finty, a sami môžete zistiť, že ju sami ako zákazníci používate.

Takže som si s Tamásom dohodol Master franšízu pre Česko a Slovensko a začal som dodávať prvé tréningy špecializované na uzatváranie predaja.

V roku 2017 sme spolu s Tamášom napísali knihu o najrýchlejšom uzatváraní predaja s názvom:  SUPERSONIC – nadzvuková rýchlosť uzatvárania predaja.

A tak mám viac ako 30-ročné skúsenosti s predajom spolu s fungujúcou technológiou uzatvárania predaja, o ktoré sa s vami rád podelím.

Ing. Kazimír Žák
špecialista na uzatváranie predaja
Advertisement